piątek, 6 maja 2016

Dash, Blockly...programowanie

Przedszkolakom w nauce podstaw programowania, od jakiegoś czasu, pomagają również dwa sympatyczne roboty: Dash i Dot. Jakie zadanie miał dzisiaj Dash? Przejechać koło ilustracji zwierząt, zbliżając się do każdej kolejnej, wydać dźwięk podobny do odgłosu, jaki wydaje dane zwierzę...ale wcześniej musieliśmy go zaprogramować w aplikacji "Blockly", a do tego potrzebna nam była znajomość nazw zwierząt w języku angielskim i umiejętność określenia odległości, a następnie zaznaczenia jej w aplikacji. Daliśmy radę, chociaż łatwe zadanie to to nie było.
Staramy się korzystać z różnych aplikacji programując Dasha i Dota, a wybór jest całkiem spory: "Blockly", "Path", "Go", "Xylo". Z tej ostatniej korzystamy gdy łączymy programowanie z muzyką...tak Dash również jest muzykalny...potrafi pięknie grać na dzwonkach...jak go dzieci pięknie zaprogramują oczywiście😉
Aplikacje "Go" i "Path" dedykowane są już najmłodszym dzieciom, praca w nich to sterowanie robotem, aplikacja "Blockly" wymaga już od dzieci pewnych umiejętności, ale pięcioletnie dziecko stopniowo zapoznawane ze znaczeniem poszczególnych komend i sposobem tworzenia skryptu w tej aplikacji, poradzi sobie z zaprogramowaniem prostych zdarzeń.


Reakcje:

4 komentarze: