sobota, 17 września 2016

Czerwone światło stój, zielone światło idź - Scratch Junior

Scratch Junior daje możliwość tworzenia różnego rodzaju animacji, ta może być podsumowaniem zajęć związanych z ruchem drogowym.

"Czerwone światło stój, zielone światło idź" - czyli zmieniające się światła i adekwatne do nich zachowanie pieszego.Więc zaczynamy

Wchodzimy do aplikacji Scratch Junior, wybieramy nowy projekt, likwidujemy duszka i wchodzimy do galerii z tłami (nie korzystamy z gotowego, tylko wybieramy puste i pędzel i zabieramy się za rysowanie ulicy z sygnalizatorem i przejściem dla pieszych). Ułatwieniem będzie wybieranie kształtów: prostokąta, okręgów przy rysowaniu sygnalizacji świetlnej, pasów, czy drzew.Uwaga: Rysując tło, sygnalizator zostawiamy bez kół, koła będą duszkami.

Teraz duszki

Kiedy mamy tło dodajemy duszki: czerwone koło, zielone koło i postać w ruchu. Koła, za pomocą przesunięcia rysikiem lub palcem, umieszczamy we właściwych miejscach na sygnalizatorze.

Pora na skrypt

Na początku animacji potrzebujemy, tylko jedno widoczne światło - czerwone, więc musimy na skrypcie światła zielonego przeciągnąć w obszar roboczy komendę "znikanie". Kiedy światło zniknie komendę wracamy do fioletowej szufladki. Utworzone skrypty pokazane są na poniższym zdjęciu.Gotowe

Reakcje:

0 komentarze:

Prześlij komentarz