czwartek, 5 stycznia 2017

W odwiedzinach

Dzisiaj z p. Basią i Dashem😉 odwiedziłyśmy jedną ze szkół, biorących udział w programie Mistrzowie Kodowania - Szkołę  Podstawową nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie. Miałyśmy przyjemność bawić i uczyć się z grupą dzieci pięcioletnich i sześcioletnich, oraz ich wychowawczynią, panią Magdaleną Ustupską - Skruch. Miło było patrzeć jak dobrze dzieci radziły sobie z zadaniami...widać, że kodowanie nie jest im obce🙂.Liczą, potrafią ułożyć kod z klocków ruchu..mali mistrzowie🙂

Mali mistrzowie, już całkiem dużo potrafią: poprawnie ułożyły offlinowy skrypt, dzięki któremu mogłam przemieścić się pomiędzy wskazanymi cyframi (byłam trochę jak robot, który potrzebuje wsparcia😉...potem zastąpił mnie Dash...następnym razem dobrze przemyślę czy go ze sobą zabierać😉). Wskazanie miejsca oznaczonego konkretnymi współrzędnymi też nie sprawiło im większych trudności. Okazało się, że większość dzieci z grupy zna już sporo liter, bardzo dobrze przeliczają. Zagraliśmy zespołowo w grę "Do 10", w której zadanie polega na dopełnieniu wskazanej cyfry do liczby 10. Zespoły pomagały sobie wzajemnie, dzieci wspólnie odszukiwały właściwe tabliczki, nie widać było niezdrowej rywalizacji między nimi.
A Dash? Dash też był zachwycony wizytą❤️. Poruszał się od jednej do drugiej tabliczki z cyframi (tak, tak to właśnie w tym momencie zajął moje miejsce😉). Dzieci wykazały się bardzo dużą precyzją. Na koniec wizyty wspólnie zaprogramowaliśmy Dasha, w taki sposób, żeby przemówił naszym głosem...Dash ma nadzieję na kolejne spotkanie...my też🙂Reakcje:

0 komentarze:

Prześlij komentarz